Просвітницькі проєкти

Студенти Київської політехніки зустрілися зі школярами Славутича

Розмір шрифту

Скинути
11.02.2019

Студенти Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», які є членами ГО «Молодіжна енергетична спільнота», відвідали Славутич, де зустрілися із старшокласниками міста. Візит та лекція-бесіда з десятикласниками, що відбулися 7 лютого, були організовані в рамках інформаційно-просвітницького проекту «Енергоатом – профільні ЗВО – школи». Проект реалізується за ініціативи НАЕК «Енергоатом» з метою підвищення обізнаності школярів у питаннях використання ядерної енергії, сприяння розвитку STEM-освіти в Україні та профорієнтації молоді регіонів, де Компанія здійснює свою виробничу діяльність.

Перед зустріччю зі старшокласниками, студенти НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» Юлія Мамчич та Генріх Кальян відвідали ВП «Атомремонтсервіс» (АРС), де для них було проведено ознайомчу екскурсію. Директор АРС Віталій Шикун розповів майбутнім фахівцям про історію створення та напрямки роботи підрозділу. Він зазначив, що сервісний підрозділ спеціалізується на складних і надрегламентних роботах з проектування, монтажу, ремонту, реконструкції та модернізації обладнання АЕС України, безпечне й ефективне виконання яких потребує не лише кваліфікованих кадрів, а й вимагає чіткого планування. Заступник технічного директора з виробництва АРС Андрій Лисиця продемонстрував студентам обладнання, яке використовує в своїй роботі підрозділ, зокрема, пристрій для ремонту фланцевих роз’ємів ТМО US-400 та пристрій для ремонту головних роз’ємів реакторів типу ВВЕР-1000 US-3000R.

На зустрічі зі старшокласниками загальноосвітньої школи №3 Славутича майбутні енергетики розповіли школярам про навчальний процес у провідному закладі вищої технічної освіти України, про студентське життя та про те, чому вони вирішили пов’язати своє майбутнє з атомною енергетикою. Студенти також поділились зі школярами своїми враженнями від візиту до «Атомремонтсервіса», розповіли про його роль в забезпеченні безперебійної роботи АЕС України.

Довідка. Підписання меморандуму про створення Коаліції STEM-освіти (STEM ‒ від англійської Science, Technology, Engineering та Mathematics), співзасновником якої є НАЕК «Енергоатом», відбулося 16 вересня 2015 року. Це дозволяє Компанії брати більш активну участь у підготовці кадрів для АЕС, посилює співпрацю з профільними закладами вищої освіти та надає можливість молоді дізнатися більше про технічні спеціальності і зробити усвідомлений вибір майбутнього фаху.