Просвітницькі проєкти

Учасники та гості фестивалю юних винахідників Kyiv Mini Maker Faire познайомились з атомною енергетикою

Розмір шрифту

Скинути
11.09.2018

НАЕК «Енергоатом» став учасником зони STEM-lab в рамках п’ятого ювілейного фестивалю Kyiv Mini Maker Faire 2018, який проходив 8-9 вересня у Національному експоцентрі України (ВДНГ). Фестиваль об’єднує винахідників, інженерів, дизайнерів, студентів та школярів, захід орієнтований на залучення молоді до наукової творчості.

Енергоатом вже протягом чотирьох років підтримує просвітницький проект «STEM: професії майбутнього». Цього року фіналісти проекту школярі гімназії № 107 «Введенська» та Економіко-правового ліцею ІІ-ІІІ ступенів Деснянського району міста Києва представили свої роботи в зоні STEM-lab на фестивалі.

Головними завданнями зони STEM-lab було підвищення позитивного іміджу та популяризація професій, пов’язаних із наукою, технологіями, інжинірингом та математикою завдяки простій та доступній візуалізації наукових явищ. Участь представників Енергоатома у фестивалі Kyiv Mini Maker Faire 2018 була спрямована на формування в молоді власної думки стосовно атомної енергетики та професії інженера-атомника.

Провідний спеціаліст Центру зовнішніх інформаційних комунікацій Енергоатома Рената Яресько ознайомила учасників фестивалю з особливостями роботи атомної електростанції та її персоналу. «Нажаль серед молоді досить розповсюдженим є стереотипне сприйняття професії інженера, як нудної та нецікавої справи, яка потребує монотонної праці. Але насправді це не так, бути інженером в атомній енергетиці це означає керувати процесами, які лежать в основі світобудови, адже саме ядерні реакції є джерелом енергії Сонця та інших зірок. Підкоривши енергію атома, людство отримало надпотужне джерело енергії, але контролювати її та удосконалювати відповідні технології в змозі лише людина, яка має різнобічні знання у фізиці, математиці та інших точних науках, без яких не можливо осягнути ані принципи функціонування ядерного реактора, ані побудувати космічний корабель. Саме інженери перетворюють фантастику на реальність», − зазначила представник Енергоатома, звертаючись до гостей фестивалю, які завітали до лекційної зони.

Відвідувачі фестивалю, які завітали до стенду з макетом Запорізької АЕС дізнались від представника ГО «Молодіжна енергетична спільнота» Юлії Мамчич, що саме атомні електростанції виробляють більше половини електроенергії в Україні, що завдяки атомній енергетиці наша країна не відчуває нестачі енергії. А також про те, що й у майбутньому кожна друга лампочка, кожен другий комп’ютер в нашій країна продовжуватимуть отримуватиме енергію з АЕС. Юні шанувальники науки отримали інформацію щодо перспективних технологій в атомній галузі, зокрема про малі модульні реактори, які Енергоатом розглядає в якості однієї з найбільш привабливих технологій для заміщення існуючих потужностей АЕС. Кожен з гостей фестивалю, міг зробити логічний та усвідомлений висновок, що атомна енергетика – це енергія майбутнього, це надійно, безпечно та дуже цікаво.

Довідка. STEM Lab, організована Центром «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» та Фондом Народонаселення ООН в Україні − UNFPA Ukraine, за підтримки Енергоатом, SAP і Melexis Ukraine.

Проект «STEM: професії майбутнього» реалізується 4 рік поспіль Центром «Розвиток Корпоративної соціальної відповідальності» в партнерстві зі СТЕМ-КОАЛІЦІЄЮ України. Підписання меморандуму про створення Коаліції STEM-освіти (STEM Education Coalition), відбулося 16 вересня 2015 року. З 2014 року Енергоатом є членом Центру Корпоративної соціальної відповідальності, який виступив ініціатором створення Коаліції STEM-освіти в Україні (STEM ‒ від англійської science, technology, engineering та mathematics). Серед завдань Коаліції ‒ створення інформаційних майданчиків (сайт, соціальні мережі) для популяризації STEM-освіти та налагодження міжнародної співпраці.