Просвітницькі проєкти

Южно-Український енергокомплекс відвідали учасники «Весняної школи» НАЕК «Енергоатом» (Відео)

Розмір шрифту

Скинути
04.06.2018

Южно-Український енергокомплекс відвідали учасники просвітницького проекту НАЕК «Енергоатом» «Весняна школа». Студенти національних закладів вищої освіти приїхали з дводенним візитом на майданчик ВП ЮУАЕС для ознайомлення з діяльністю унікального підприємства, розташованого на півдні країни, та зустрічі з фахівцями атомної станції.
 

Під час зустрічей як з генеральним директором Володимиром Лісніченком, так і з фахівцями атомної станції студентів цікавили різні напрямки діяльності енергокомплексу та складових, що забезпечують його безпечну експлуатацію. Питання, які були задані, свідчать про те, що нинішньому поколінню атомників росте гідна зміна. Такий обмін знаннями дозволить передовій інтелектуальній молоді визначити своє місце в енергетичній галузі України, додавши до її розвитку живий потік здорових амбіцій і перспективних проектів. Яскравий представник такої молоді - Ілля Черепанов, студент НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І.Сікорського» (теплоенергетичний факультет). Розповідаючи про відвідування Южно-Українського енергокомплексу, майбутній енергетик зазначив, що він отримав реальну можливість поповнити свої знання. «До цього я вивчав обладнання лише в теорії й мені було цікаво побачити все на власні очі. Зазначу, що Южно-Українському енергокомплексу є до чого прагнути і куди розвиватися. Енергокомлекс працює в єдиній зв'язці АЕС-гідро- та гідроакумулююча станції, підприємство перспективне і має чималий потенціал, а його функціонування важливе для країни. Раніше я мав нагоду побувати на подібній європейській станції. Хочу зазначити, що за обладнанням, комфортом і обслуговуванням Ташлицька ГАЕС не поступається, наприклад, станції в Німеччині. І це добре», - підкреслює він. На думку Іллі, Южно-Український енергокомплекс, а також вітчизняну атомно-енергетична галузь необхідно розвивати і надалі, але для цього треба залучати молоді кадри, оскільки рішення теперішніх проблем галузі в майбутньому ляже і на їхні плечі.

Ознайомча поїздка на Южно-Український енергокомплекс у рамках проекту «Весняна школа НАЕК «Енергоатом» стала завершальним етапом освітньої програми, спрямованої на інформування активної студентської молоді щодо поточного стану і перспектив розвитку атомної галузі в Україні. Під час проекту студенти, аспіранти та молоді фахівці всіх спеціальностей і напрямків упродовж двох місяців слухали лекції та активно спілкувалися з провідними спеціалістами Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НАЕК «Енергоатом», Держатомрегулювання, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційно безпеки, Асоціації «Український ядерний форум», Українського ядерного товариства та ін. Обговорювали принципи функціонування енергетичного ринку України, реальну вартість атомного кіловата, значення ядерної генерації для країни та світу, безпеку енергоблоків, перспективи розвитку атомної енергетики і її новітні технології.

Супроводжуючий групи, фахівець відділу роботи з громадськістю Центру зовнішніх інформаційних комунікацій ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Гарань зазначив, що цей просвітницький проект дає можливість майбутнім атомникам співставляти університетські теоретичні знання з досвідом професіоналів, які щоденно впродовж багатьох років на практиці виконують складні енергетичні завдання: «Учасники цьогорічної «Весняної школи» - це ті молоді фахівці, що планують працювати в атомно-енергетичній галузі та рухати її вперед. Їхня мета - не просто відвідати АЕС, а дізнатися більше про реалії атомної енергетики та закріпити вже наявні знання».

Нагадаємо, освітній проект «Весняна школа НАЕК «Енергоатом», в рамках якого учасники мають можливість дізнатися та поглибити знання про атомну енергетику та познайомитися з провідними експертами й професіоналами галузі вперше стартував у 2015 році. Цей проект має на меті залучити активну студентську молодь з різних учбових закладів та спеціальностей до більш глибокого ознайомлення із сучасним станом розвитку, як атомної енергетики, так і енергогенерації в Україні.

Весняна школа НАЕК «Енергоатом» це: понад 250 студентів, викладачів з різних вищих навчальних закладів України (НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського», КНУ ім. Т.Г. Шевченка, НАУ, НУБІП, НТУ, КНУБА, КНЕУ ім. В. Гетьмана); понад 40 лекторів, які працюють в паливно-енергетичному комплексі, Комітеті Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України, НАЕК «Енергоатомі», Держатомрегулюванні, ДНТЦ ЯРБ, ДСП «Чорнобильська АЕС», Асоціації «Український ядерний форум» та в Українському ядерному товаристві.