Пресцентр

Атомна енергія для молоді: стартувала «Весняна школа НАЕК «Енергоатом» – 2019»

Розмір шрифту

Скинути
20.03.2019

Урочисте відкриття цьогорічного циклу лекцій в рамках проекту «Весняна школа» розпочалося з виступу народного депутата України, секретаря Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України  Вікторії Войціцької. Перша зустріч зі студентами та зацікавленою молоддю в рамках проекту «Весняна школа «НАЕК «Енергоатом» – 2019» відбулась 19 березня.

Відкриваючи зустріч, Вікторія Войціцька відзначила недостатній рівень усвідомлення українським суспільством значення атомної генерації для успішного розвитку країни та закликала молодь до діалогу за найгострішими питаннями ядерно-енергетичної галузі.  «Хочу звернути вашу увагу також на відсутність в нас усвідомлення того, наскільки НАЕК «Енергоатом» як оператор українських АЕС є взірцем успішного управління державною власністю. Сьогодні компанія успішно реалізує масштабні проекти з модернізації обладнання АЕС, приділяє величезну увагу підвищенню рівня підготовки персоналу атомних станцій. Енергоатом виконує амбітні проекти світового масштабу, серед яких будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива з українських АЕС за найсучаснішими технологіями», - наголосила, зокрема, народний депутат.

Відповідаючи на запитання щодо майбутнього атомної енергетики в Україні, Вікторія Войціцька в якості одного з найперспективніших напрямків її розвитку навела плани з будівництва в нашій країні малих модульних реакторів за технологією американської компанії Holtec International. «На моє переконання, завдання з будівництва в Україні малих модульних реакторів, яке ставить перед собою Енергоатом, цілком відповідає загальносвітовим тенденціям в атомній галузі», - підкреслила вона.

Разом із тим Вікторія Войціцька відзначила недостатню увагу з боку держави до питань забезпечення належної заробітної плати атомникам. На її думку, збереження високопрофесійного кадрового потенціалу в атомній енергетиці має стати одним з пріоритетів держави, адже це одна з ключових складових енергетичної безпеки України.

У свою чергу директор з продовження експлуатації виконавчої дирекції з виробництва НАЕК «Енергоатом» Тарас Ткач розповів учасникам зустрічі про сучасний стан атомної енергетики України та основні напрями діяльності Енергоатома. Він наголосив, що абсолютним пріоритетом для Енергоатома завжди було і залишається підвищення рівня безпеки експлуатації українських АЕС. «Ми робимо все необхідне для забезпечення нашої ядерної, радіаційної, екологічної та технічної безпеки. Надійність українських АЕС підтверджена позитивними висновками та безпрецедентною комплексною перевіркою безпеки в рамках спільного проекту Україна – Європейська комісія − МАГАТЕ на кожному із 15 наших енергоблоків», − відзначив Тарас Ткач.

Слухачі «Весняної школи» вже на першій зустрічі отримали можливість підвищити навички командної роботи та критичного мислення. За короткий час командам, на які було поділено учасників, необхідно було проаналізувати низьковуглецеві види генерації та обрати найбільш оптимальний вид генерації, аргументувавши свій вибір. Під час презентації своїх думок між учасниками вирував справжній торнадо емоцій, адже всі команди обрали атомну енергетику як провідний вид генерації в енергетичній системі України майбутнього. Кожна команда намагалась навести найбільш вагомі аргументи, демонструючи глибокі знання у сфері енергетики. Головним результатом першої зустрічі в рамках «Весняної школи – 2019» можна впевнено назвати демонстрацію українською молоддю бажання неупереджено аналізувати факти та величезного інтересу до атомної енергетики як однієї з найперспективніших генерацій енергії майбутнього.

Довідково: Просвітницький проект «Весняна школа НАЕК «Енергоатом» для студентів та всіх зацікавлених тематикою розвитку атомної енергетики проводиться дирекцією НАЕК "Енергоатом" щороку. В його роботі беруть участь керівники Компанії, представники органів влади, найкращі фахівці та експерти з центральних органів влади, наукових установ та підприємств ядерної галузі.

Ювілейний V сезон проекту стане платформою для отримання не лише нових знань та спілкування з фахівцями й експертами атомно-промиcлового комплексу України, але й надасть можливість учасникам познайомитись з однодумцями, взяти участь в дискусіях та підвищити навички командної роботи у форматі ділових ігор та конкурсів.

Есе аплікантів Весняної школи - 2019 (уривки) Завантажити файл