Пресцентр

Відбулось урочисте закриття Весняної школи НАЕК «Енергоатом» − 2019

Розмір шрифту

Скинути
23.05.2019

Проект «Весняна школа НАЕК «Енергоатом» − 2019 завершився урочистим врученням учасникам сертифікатів про успішне проходження освітнього курсу. Нагородження відбулось 22 травня у приміщенні центрального офісу Компанії.

Вручаючи сертифікати, директор з кадрів та соціальних питань Компанії Григорій Муляр відзначив наскільки важливим для атомної енергетики є інформування молоді про поточний стан та перспективи розвитку галузі.

«Я вдячний за ту активність, яку ви проявили. Це свідчення того, що незважаючи на всі складнощі, які ми переживаємо в нашій державі, ми маємо майбутнє. І гарантом цього майбутнього є ваша присутність на цьому проекті», − зазначив Григорій Муляр.

Куратор проекту начальник відділу роботи з громадськістю Дирекції з комунікацій НАЕК «Енергоатом» Рената Яресько в свою чергу звернула увагу на високий рівень засвоєння інформації учасниками та їх глибоке занурення в тему атомної енергетики, що було продемонстровано під час захисту своїх проектів на Конкурсі інноваційних ідей.

«Я була приємно вражена підготовкою учасників до Конкурсу інноваційних ідей. Ви всі відповідально поставились до поставленого перед вами завдання та показали високий рівень знань. Навіть ті учасники, які не є фахівцями технічних спеціальностей, продемонстрували досить гарний рівень обізнаності стосовно ключових аспектів атомної енергетики. Це є показником того, що ми досягли нашої мети – розповісти доступною мовою про складне», − сказала Рената Яресько під час урочистого закриття Весняної школи – 2019.

В рамках проекту учасники прослухали 15 лекцій на теми з атомної енергетики, взяли участь у ділових іграх та захисті власних проектів. Крім того для найактивніших та найвідповідальніших учасників приємним бонусом була ознайомлювальна екскурсія на об'єкти Южно-Українського енергокомплексу. Під час поїздки учасники мали змогу не лише побачити діючі Олександрівську ГЕС, Ташлицьку ГАЕС та Южно-Українську АЕС, але й відвідати будівельний майданчик бризкальних басейнів, про який їм розповідали на лекції, присвяченій інвестиційній діяльності Компанії.

«Мені дуже сподобалася сподобалась поїздка, в яку нас запросив Енергоатом, адже я вперше побувала на діючій АЕС. Це було дуже цікаво для мене, тому що раніше я знала лише теоретично про роботу атомної електростанції. Відвідавши Южно-Українську АЕС, ми на власні очі побачили, як працює такий потужний енергетичний об’єкт. Ми переконалися, що робота атомних електростанцій повністю відповідає міжнародним нормам, які дотримується Україна в сфері безпеки», − поділилася враженнями від поїздки на ЮУАЕС учасниця проекту молодший науковий співробітник Інституту ядерних досліджень НАН України Олена Бурдо.

Також учасники Весняної школи відзначили, що такий освітній проект може бути цікавий не тільки людям, які навчаються або працюють за напрямком атомної енергетики, адже підходи і високі стандарти ядерної галузі можна застосовувати в багатьох сферах.

«Я вирішив взяти участь в проекті, тому що вважаю, що ядерна енергетика може стати рішенням питань глобальної зміни клімату. Це також і надійне рішення із забезпечення електричною і тепловою енергією нашої держави. Маю дуже позитивні враження від Весняної школи. Закликаю студентів з інших навчальних закладів і молодих працівників з інших галузей, які теж цікавляться ядерною енергетикою, долучатися, дізнаватися нове та обмінюватися досвідом», − відзначив учасник Весняної школи провідний фахівець з питань зайнятості АК «Київводоканал» Павло Везденецький.

Довідково. Проект «Весняна школа» було започатковано 5 років тому компанією «Енергоатом» за підтримки Українського ядерного товариства та Молодіжної енергетичної спільноти. Його мета − залучення якомога більшої кількості людей, небайдужих до долі атомної енергетики. Весняна школа  щороку збирає студентів, аспірантів та молодих фахівців різних напрямків і спеціальностей. Під час курсу лекцій та інших заходів в рамках проекту у слухачів є можливість поглибити свої знання про АЕС та особисто поспілкуватися з провідними експертами і професіоналами у цій галузі.