Пресцентр

Атомна енергетика дозволить австралійським субмаринам залишатися в морі довше і працювати тихіше

Розмір шрифту

Скинути
16.09.2021

Тристороннє партнерство у сфері безпеки, створене США, Великою Британією і Австралією, дозволить останній будувати атомні ударні підводні човни. Про це пише британське видання Guardian.

Безпекова ініціатива отримала назву Aukus. Про її створення під час відеоконференції оголосили президент США Джо Байден та прем’єр-міністри Великобританії та Австралії, Борис Джонсон і Скотт Моррісон. Вони представили це як важливий крок у довготривалому потрійному союзі.

Сучасні можливості атомної енергетики дозволять новим австралійським ударним підводним човнам залишатися в морі до п'яти місяців і працювати тихіше, ніж існуючі в країні дизельні судна класу Collins. До того ж, це дозволить субмаринам краще маскуватися від виявлення противником. Як повідомляється, команди з трьох країн працюватимуть разом над планом проєкту протягом наступних 18 місяців. Відтак Австралія стане сьомою країною в світі, озброєною підводними човнами з ядерними реакторами.

Країна наполягає, що не має наміру створювати ядерну зброю або створювати цивільні ядерні потужності, повідомляє Guardian, і дотримуватиметься Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Цей документ дозволяє державам, які не володіють ядерною зброєю, будувати атомні підводні човни і вилучати потрібний для реакторів підводних човнів матеріал, що розщеплюється, із запасів, які перебувають під наглядом Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Австралія стане першою державою, яка скористається цією можливістю.

НАЕК «Енергоатом» дотримується політики всебічної відкритості у питаннях безпеки експлуатації ядерних енергоблоків та поводження з радіоактивними матеріалами, задля чого постійно співпрацює з Міжнародним агентством з атомної енергії. За цілковитої підтримки Компанії МАГАТЕ здійснює планові інспекції українських атомних електростанцій, головною метою яких є перевірка на предмет відсутності незаявленого ядерного матеріалу.