Пресцентр

Команда НАЕК «Енергоатом» – лідер Київського півмарафону-2021!

Розмір шрифту

Скинути
20.09.2021

Бігуни Енергоатома завоювали перше місце в командному заліку на Київському півмарафоні-2021, продемонструвавши найкращі результати та надзвичайну витривалість на дистанціях. Учасники команди – В’ячеслав Оголенко, Станіслав Харечко, Євген Данильчук та Владислав Онопрієнко – упевнено обійшли своїх найближчих опонентів на 18 хвилин. Їхніми суперниками були 7 потужних команд легкоатлетів з різних міст України.

В одній з найяскравіших спортивних подій року від Енергоатома зареєструвалися 93 бігуни – працівники Дирекції та відокремлених підрозділів Компанії. Це не лише найбільша кількість наших учасників за всю історію подібних марафонів: цьогоріч дистанції долали представники всіх без винятку АЕС України. Зокрема, представники Хмельницької АЕС гідно виступили на дистанції 21 км. Для багатьох це був перший офіційний забіг подібного масштабу.

«Енергоатом завжди підтримує активний і здоровий спосіб життя і заохочує свою молодь до участі у Всеукраїнських та світових спортивних подіях, створюючи всі необхідні умови для тренувань. Я пишаюся результатами наших працівників, які показують високий клас і у професії, і на марафонських бігових дистанціях, – зауважив керівник Компанії Петро Котін. – Дякую марафонцям за бойовий командний дух і лідерство, а також Первинній профспілковій організації Енергоатома та ППО працівників Дирекції Компанії за забезпечення спортсменів необхідним для такого важкого і відповідального змагання побутовим і психологічним комфортом».

У забігу брав участь віцепрезидент Енергоатома Хартмут Якоб, який здобув 8-е місце на дистанції 10 км у своїй віковій категорії:

«Участь працівників Енергоатома у Kyiv Half Marathon є свідченням не лише їхньої фізичної витривалості і загартованості, а насамперед – високої соціальної відповідальності фахівців стратегічно важливої для держави атомної галузі, – зазначив пан Якоб. – Біг об’єднує тисячі успішних людей по всьому світу. Для мене було великим задоволенням та привілеєм брати участь у марафоні. І хоча фінал дистанції дався мені тяжче, ніж я розраховував, підтримка рідних і друзів, особливо моєї дружини, яка теж бігла цей марафон, додали енергії і принесли непоганий результат».

Команди бігунів атомних електростанцій складалися як із досвідчених спортсменів, які долали дистанції різного ступеня складності на міських і всеукраїнських змаганнях, так і з новачків. Найбільше була представлена Рівненська АЕС, від якої на Кyiv Half Marathon прибуло 38 легкоатлетів. Хмельницьку АЕС представляли 13 бігунів, Запорізька АЕС була представлена 11-ма спортсменами, Южноукраїнська – 6-ма. Усі вони отримали стартові набори з необхідними для подолання дистанції речами і продуктами від департаменту комунікацій Енергоатома. 

 

Для довідки.

Київський півмарафон (Kyiv Half Marathon)  – щорічний та найбільший півмарафон України, який проводиться з 2011 року у Києві. Повноправний член AIMS з 2015 року, з 2018 року Kyiv Half Marathon мав бронзовий лейбл міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF Bronze Label). У 2019 році отримав статус Silver Label. Траса Київського півмарафону складається з одного кола. Старт та фініш розташовані на Контрактовій площі. Спочатку учасники прямують до набережної річки Дніпро і слідують на південь, після розвороту біля мосту Метро продовжують рух паралельно на північ до Гаванського мосту та далі до Північного мосту. Після збігання з Північного мосту учасники рухаються на південь по Трухановому острову до Паркового мосту і після повернення на правий берег річки Дніпро фінішують на Контрактовій площі. Таким чином, дистанція проходить через три мости, за рахунок чого набір висоти становить 172 метри. Уся інша частина траси є рівнинною.