Прес-центр

На енергоблоці №5 Запорізької АЕС розпочався середній планово-попереджувальний ремонт

Розмір шрифту

Скинути
05.05.2021

Згідно з графіком ремонтної кампанії Запорізької атомної електростанції на 2021 рік на енергоблоці №5 розпочався середній планово-попереджувальний ремонт. 

Під час ремонту заплановано виконати капітальний ремонт парогенератора №2; головного циркуляційного насоса №4 та його електродвигуна; теплообмінників аварійного розхолоджування та розхолоджування басейну витримки, а також середній ремонт реакторної установки із повним вивантаженням активної зони; турбіни парової; технологічно взаємопов’язаного обладнання: турбогенератор – збудник – вимикач – струмопровід.

Крім того, плануються поточний ремонт тепломеханічного обладнання дизель-генераторів резервної дизельної електростанції; фаз «А», «В», «С» блочного трансформатора та контрольно-профілактичні роботи на системі попереднього напруження захисної оболонки.

Два багатомісні герметичні кошики із 48 збірками з відпрацьованим ядерним паливом відправлять на зберігання на майданчик сухого сховища ВЯП Запорізької АЕС.

З надрегламентних робіт проведуть інспекції ТВЗ-WR, модернізують вузол ущільнення головного роз'єму головного циркуляційного насоса №4 із застосуванням гребінчастих прокладок і системи управління резервним дизель-генератором.

У планах також продовження терміну експлуатації виймальних частин та електроприводів арматури пожежогасіння систем, важливих для безпеки; обстеження технічного стану сухих трансформаторів власних потреб; заміна місцевих щитів керування установки підігрівачів мережевої води; підвищення пожежної безпеки кабельного господарства.

Нагадаємо, станом на 5 травня на атомних станціях України в роботі перебувають 11 із 15 енергоблоків. Середні планові ремонти наразі тривають на енергоблоках №5 та №3 ЗАЕС, а капітальні планові ремонти проводяться на блоках №6 Запорізької станції та №1 Хмельницької.

Для довідки: Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6000 МВт. Атомна станція генерує в Об’єднану енергетичну систему держави майже 40% всієї електроенергії, що виробляється вітчизняними АЕС і п’яту частину від загального виробництва електроенергії в країні.