Прес-центр

На Южно-Українській АЕС пройшли тренування волонтерів-рятувальників

Розмір шрифту

Скинути
29.04.2021

На Южно-Українській атомній електростанції завершилися тренування волонтерів-рятувальників аварійної групи медичної служби. Її створено в рамках пілотного проєкту з розвитку добровільної системи рятувальництва, що його ініціювала Мальтійська служба України.

До групи увійшли 20 досвідчених волонтерів-рятувальників, котрі підсилили команду фахівців, яким у разі надзвичайної ситуації на ЮУАЕС належить братися за її ліквідацію. Всі хлопці та дівчата – працівники станції, й у кожного за плечима – чималий досвід з надання домедичної допомоги.

 «Основним завданням нашого підрозділу є пошук постраждалих, надання їм домедичної допомоги та подальша евакуація, – розповів командир третьої ланки групи медичної служби Андрій Дікусар. – Крім того, в разі надзвичайної ситуації ми надаватимемо допомогу підрозділам Державної служби надзвичайних ситуацій, військовій частині та загону відомчої воєнізованої охорони, що боронять Южно-Українську АЕС».

Під час тренувань волонтери намагалися довести до автоматизму кожен рух, тож заняття періодично ускладнювали новими умовами. Щоб надати постраждалому першу медичну допомогу та передати його до рук професійних медиків, рятувальники мали лише 10 хвилин. І вони в них вклалися.

Надалі рятувальники братимуть участь і в загальностанційних тренуваннях. За словами Андрія Дікусара, під час таких заходів намагаються досягти максимального результату, щоб у реальних ситуаціях працювати з максимальною ефективністю. Адже компромісу в питаннях порятунку життя бути не може.

Нині свій загін волонтерів-рятувальників формує Рівненська АЕС.