Прес-центр

Запорізька АЕС готова до партнерської перевірки ВАО АЕС

Розмір шрифту

Скинути
06.05.2021

13–29 травня 2021 року на Запорізькій атомній станції триватиме партнерська перевірка Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС). На станції запевняють, що готові до перевірки.

Через пандемію та «червону» зону на території Запорізької області формат партнерської перевірки дещо змінено. Експерти з інших країн працюватимуть дистанційно, на майданчик приїдуть лише ті, які живуть і працюють в Україні. До речі, у такий спосіб вже проводилася партнерська перевірка на китайській АЕС.

Як пояснив керівник з підготовки та проведення партнерської перевірки – начальник відділу досвіду експлуатації ЗАЕС Альберт Рябуха, «команда експертів, які приїдуть на станцію, складається з 10 фахівців. Вони проводитимуть обходи, спостерігатимуть, складатимуть звіти і передаватимуть цю інформацію колегам на віддаленому доступі».

У режимі відеоконференції експерт за кожним конкретним напрямом працюватиме з контрпартнером – представником станції, знайомитиме його зі своїми висновками та обговорюватиме подальші плани. Кожен з команди ВАО АЕС доповідатиме team-лідеру про ключові факти, на які звертатиметься увага. Таким чином експерти спілкуватимуться усією командою щодня.

Нагадаємо, що на Южно-Українській АЕС повторна партнерська перевірка ВАО АЕС протягом тижня тривала наприкінці вересня 2020-го. Програма візиту експертів асоціації базувалася на результатах перевірки 2018 року. Тоді на ЮУАЕС виявили дев’ять областей для покращення (ОДП) діяльності, а сім областей визнали сильними сторонами і дві з них рекомендували як позитивні практики для застосування на усіх світових АЕС.

Власне, експертам ВАО АЕС саме й демонстрували результати дворічної роботи задля покращення діяльності ЮУАЕС. Із визначених дев’яти ОДП вісім отримали оцінку «В», яка означає, що підприємство досягло у певних областях значного прогресу. А за напрям «протиаварійна готовність» експерти ВАО АЕС поставили южно-українським атомникам найвищу оцінку.