Культура безпеки

На Рівненській АЕС відбулося чергове засідання Ради з культури безпеки

Розмір шрифту

Скинути
31.08.2017

На майданчику Рівненської АЕС відбулося чергове 16-те засідання Ради з культури безпеки. Друге цьогорічне засідання визначило подальшу стратегію роботи атомників за напрямком розвитку культури безпеки на електростанції.

Нарада пройшла під головуванням генерального директора РАЕС Павла Павлишина за участю членів Ради – керівництва електростанції. Під час засідання обговорено питання виконання рішень, прийнятих на попередньому засіданні Ради, виконання Програми конкретних дій становлення та розвитку культури безпеки на РАЕС на 2017-2018 роки, виконання заходів щодо областей для покращення (ОДП) та рекомендацій SOER, усунення недоліків за фактами та результатами партнерської перевірки ВАО-ПЦ, аналіз стану поточного рівня експлуатаційної безпеки РАЕС за другий квартал поточного року.

Члени Ради прозвітували про поточний стан виконання заходів Програми конкретних дій становлення та розвитку культури безпеки на РАЕС на 2017-2018 роки за перше півріччя поточного року. Серед 98 організаційно-технічних заходів на сьогоднішній день 37 є постійно діючими, 44 – перебувають у стадії виконання, 17 - реалізовані. Також, обговорено процес реалізації 301 заходу, що розроблені за результатами минулорічної партнерської перевірки ВАО АЕС-ПЦ. Серед них: 35 стосуються аспектів культури безпеки, 89 – ОДП та SOER, 177 – усунення недоліків за фактами по листам спостереження. Всього за період з травня по серпень цього року у повному обсязі виконано усі 89 запланованих заходів, з яких 23 - ОДП і SOER. Під керівництвом заступника генерального директора з якості та управління РАЕС Віктора Кравця проводяться систематичні наради із керівниками напрямків, вирішуються робочі питання з підготовки до повторної партнерської перевірки. Наступна така нарада запланована на кінець вересня цього року.

 «Ми намагаємось реагувати на усі моменти, що впливають на експлуатаційну безпеку швидко та максимально ефективно. Для цього на РАЕС реалізовується низка превентивних заходів. Крім того, у кожного працівника енергетичного об’єкту повинні бути як чітке розуміння власної відповідальності, так і дотримання усіх принципів культури безпеки на виробництві, які є пріоритетними. Тож, звичайно, неналежне виконання своїх посадових обов’язків буде нести за собою відповідну реакцію зі сторони керівництва», - зауважив генеральний директор РАЕС Павло Павлишин.

На завершення 16-го засідання Ради з культури безпеки Павло Яремович запропонував проводити щотижневі наради щодо пропозицій, аналізу та виконання заходів з підвищення культури безпеки за участю керівників або заступників структурних підрозділів підприємства.