Культура безпеки

На ЮУАЕС відбулася перша цього року нарада оперативного персоналу

Розмір шрифту

Скинути
02.02.2018

На Южно-Українській АЕС 31 січня пройшла перша цього року планова нарада керівництва ВП ЮУАЕС з персоналом наскрізних змін. Під час зустрічі було підбито підсумки змагання оперативних змін з культури безпеки у перебігу експлуатації АЕС і планово-попереджувальних ремонтів (ППР) за 2017 рік, обговорено терміни та обсяги робіт планової ремонтної кампанії 2018-го. За окремими пунктами порядку денного обговорили майбутні візити на южно-український майданчик експертів Всесвітньої асоціації операторів, які експлуатують АЕС (ВАО АЕС). Торкнулися також тем підвищення рівня оплати праці працівників атомно-енергетичної галузі, добровільного медстрахування, охорони праці, оздоровлення персоналу тощо.
 

У нараді взяли участь представники адміністрації та профкому підприємства, керівники підрозділів і наскрізних змін, оперативний персонал. На зустрічі було зазначено, що, незважаючи на складність минулорічної ремонтної кампанії, завдяки професіоналізму ремонтників і експлуатаційників її вдалося завершити успішно. «Ми більш ніж на місяць скоротили тривалість планових ремонтів. Це означає, що ми навчилися чітко планувати свої цілі та завдання, - підкреслив головний інженер ВП ЮУАЕС Микола Феофентов.

За словами М.Феофентова, не менш напруженою обіцяє бути й ремонтна кампанія цього року. У ППР-2018 заплановано три середні ремонти: на енергоблоці №2 тривалістю 120 діб, на третьому блоці - 104 доби, перший «мільйонник» вийде в ремонт тривалістю 90 діб. Під час ремонтів на трьох блоках АЕС буде продовжено реалізацію заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки АЕС, виконано реконструкцію електротехнічного та тепломеханічного обладнання, завершено роботи з заміни конденсатора турбіни першого енергоблока тощо. У планах також реалізація заходів, пов'язаних з підготовкою до довгострокової експлуатації третього блоку.

У перебігу наради представник ВАО АЕС на южно-українському майданчику Наталія Буханько повідомила, що в нинішньому році на атомній станції пройдуть три заходи, організовані в рамках співпраці з Асоціацією: дві місії технічної підтримки та партнерська перевірка, яку буде проведено в новому форматі. До вже звичних напрямків перевірки додасться спостереження за роботою оперативного персоналу на повномасштабному тренажері. «Команда експертів у процесі перевірки розроблятиме можливі сценарії, два з яких буде реалізовано під час проведення спостережень за персоналом конкретних змін», - деталізувала представник ВАО АЕС. Низка змін торкнеться й інших напрямків діяльності, зокрема, аварійної готовності.