Культура безпеки

В Енергоатомі проходить повторна корпоративна партнерська перевірка ВАО АЕС

Розмір шрифту

Скинути
24.10.2018

 

В Енергоатомі проходить повторна корпоративна партнерська перевірка ВАО АЕС

В НАЕК «Енергоатом» проходить повторна корпоративна партнерська перевірка Всесвітньої асоціації операторів АЕС (ВАО АЕС, WANO). Міжнародну команду експертів ВАО АЕС, яка прибула до України, очолює Мирослав Липар (Словаччина). Також до неї увійшли Янош Тот (Угорщина), Брайан Чарльз О’Доннел (США), Любомир  Креницький (Словакія) та координатор від міжнародного регіонального центру ВАО АЕС Сергій Шишкін. Всі експерти мають багаторічний досвід роботи на атомних електростанціях своїх країн, а також великий досвід участі у партнерських перевірках ВАО АЕС. Протягом 21-26 жовтня експерти ВАО АЕС шляхом проведення інтерв’ю із представниками керівництва Компанії та атомних електростанцій проаналізують результати роботи Енергоатома в областях, визначених для покращення з урахуванням кращого міжнародного досвіду за підсумками першої корпоративної перевірки. Перша корпоративна партнерська перевірка Енергоатома проводилась ВАО АЕС у листопаді 2015 року.

У ході вступної зустрічі керівництва Енергоатома з командою експертів ВАО АЕС, яка відбулась в центральному офісі Компанії 23 жовтня, генеральний інспектор – директор з безпеки Енергоатома Данко Білей зазначив, що з часу проведення першої корпоративної перевірки в Компанії виконана значна робота. «В усіх областях, визначених для покращення експертами ВАО АЕС, були розроблені та впроваджені покращені та доповнені документи та стандарти, якими керуються фахівці Компанії у своїй роботі. Особливу увагу Енергоатом приділяє роботі з персоналом, зокрема, впроваджуються заходи з підвищення культури безпеки серед співробітників Компанії. З цією метою в Енергоатомі створено постійно діючу групу з культури безпеки», - підкреслив Данко Білей.

Генеральний інспектор запевнив представників ВАО АЕС у тому, що Енергоатом готовий до вивчення та впровадження кращого світового досвіду з метою подальшого підвищення безпеки експлуатації АЕС. «Бажаю експертам ВАО АЕС та представникам Енергоатома, які братимуть участь в інтерв’юванні, успішної роботи, взаємної довіри та взаєморозуміння», - додав Данко Білей.

У свою чергу Мирослав Липар подякував керівництву Енергоатома за готовність до відкритого діалогу стосовно аналізу результатів роботи, проведеної за підсумками першої корпоративної перевірки Компанії. «Ми вже провели декілька інтерв’ю на Рівненській та Хмельницькій АЕС, за підсумками яких отримали вичерпні відповіді на питання, які нас цікавили», - зазначив Мирослав Липар.   

Як уточнив Любомир  Креницький, «під час даної перевірки ми не шукатимемо нових областей для покращення. Наше завдання отримати якомога повнішу інформацію про вже досягнуті результати», - додав представник команди експертів ВАО АЕС.

За результатами інтерв’ю експертами ВАО АЕС буде підготовлено попередній підсумковий звіт, який буде представлено керівництву Енергоатома 26 жовтня. Кінцевий звіт буде надано впродовж двох місяців.

Нагадаємо, що перша корпоративна партнерська перевірка ВАО АЕС, яка проводилась в Енергоатомі з 1 по 13 листопада 2015 року, мала головним завданням – вивчення ситуації з корпоративним керівництвом і управлінням в Компанії, аналіз взаємодії між дирекцією Компанії та її відокремленими підрозділами. Команда перевіряючих ВАО АЕС провела незалежну оцінку ефективності корпоративної стратегії, політики, рішень та нагляду, які здійснює Енергоатом по відношенню до АЕС. У ході перевірки було також визначено сильні сторони корпоративної політики Енергоатома, які можуть бути корисні для інших операторів АЕС по всьому світу.

Довідка. Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO), об'єднує всіх операторів АЕС світу. Вона сприяє обміну досвідом експлуатації АЕС, для того щоб члени Асоціації могли працювати спільно для досягнення найвищого рівня безпеки та надійності під час експлуатації своїх атомних станцій.

До складу Всесвітньої Ради керуючих ВАО АЕС входять 14 членів, серед яких керівники найбільших світових операторів АЕС. Наразі до складу Ради керуючих ВАО АЕС обрано  першого віце-президента – технічного директора Енергоатома Олександра Шавлакова, який за ротацією замінив на цьому посту Юрія Недашковського.