Культура безпеки

На енергоблоках №4 і 5 ЗАЕС ведеться модернізація електротехнічного обладнання

Розмір шрифту

Скинути
22.05.2020

На енергоблоках №4 та №5 Запорізької АЕС під час планово-попереджувальних ремонтів проводиться модернізація розподільчих збірок (РТЗО). Ця робота виконується в рамках реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС. Заміна проводиться на трьох системах безпеки.

Ремонтні роботи виконуються фахівцями електричного цеху спільно з цехом теплової автоматики та вимірювань. Це дозволяє набувати унікального досвіду при монтажі та подальшому обслуговуванні цих систем. Роботи тривають згідно з графіком проведення ремонтних робіт.

«Реконструкція є вимогою часу. Попри те, що колишні системи виконують свої функції, вони вже застаріли. І цілковито відрізняються від своїх новітніх аналогів. Нові збірки РТЗО мають низку істотних переваг – вони вирізняються високою надійністю та великим обсягом діагностики», – зазначив майстер дільниці з ремонту збірок РТЗО електричного цеху Руслан Корнієць.

Фахове проведення ремонтів дасть можливість електроустаткуванню працювати стабільно та надійно.

Аналогічний комплекс робіт з модернізації шаф РТЗО проведено на першому, другому та третьому енергоблоках в попередні ремонтні кампанії.

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 році, третій – в 1986 році, четвертий – в 1987 році, п'ятий – в 1989 році, шостий – в 1995 році.