Культура безпеки

В містах-супутниках АЕС України відбулися публічні обговорення питань реалізації КЗПБ

Розмір шрифту

Скинути
13.11.2020

З 10 по 13 листопада 2020 року в містах-супутниках АЕС України відбулися публічні обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України (КЗПБ), плану екологічних і соціальних заходів, а також плану залучення зацікавлених сторін КЗПБ у поточному році.

Через карантині обмеження публічні обговорення проводилися  в дистанційному онлайн-форматі. В них взяли участь фахівці – консультанти групи управління проєктом КЗПБ, працівники АЕС України, представники дирекції НАЕК «Енергоатом» та інші зацікавлені сторони.

Розпочинаючи обговорення, консультант групи управління проєктом КЗПБ Людвіг Литвинський нагадав, що реалізація Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків є важливою складовою безперервного процесу підвищення безпеки, який триває з першого дня введення їх в експлуатацію, та розповів про поточний стан реалізації заходів.

«Наразі серед 1295 заходів КЗПБ в Компанії реалізовано 988, – підкреслив він. – Терміни реалізації конкретних заходів на конкретному блоці встановлюються з урахуванням ступеня впливу на безпеку, закінчення терміну експлуатації, передбаченого вихідним проєктом, і терміну вичерпання ресурсу конкретного обладнання. Щоб виконати у повному обсязі решту заходів програми, її продовжено до 2023 року».

Витрати на виконання КЗПБ здійснюються власним коштом НАЕК «Енергоатом», а також завдяки кредитним коштам, наданим Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Євратомом. Для проєктів, які кредитує ЄБРР, банк визначив спеціальні Вимоги. Вони стосуються реалізації проєкту і відображені в Плані екологічних та соціальних заходів (ПЕСЗ), а також у Плані залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС). Виконання зазначених планів також обговорювалося під час слухань.

Нагадаємо, що від початку дії КЗПБ публічні обговорення проводяться щороку, а вся систематизована інформація публікується в книзі запитань та відповідей для подальшого контролю роботи з громадськістю. «Аналізуючи кількість звернень і питань ми можемо зробити висновок, що нині громадськість виявляє вже меншу стурбованість стосовно безпеки діючих енергоблоків України, ніж коли КЗПБ тільки започатковували», – підсумував Литвинський.

Реалізація заходів КЗПБ дає змогу і надалі дотримуватись усіх міжнародно визнаних вимог з ядерної безпеки та охорони довкілля задля забезпечення ефективної та надійної роботи атомної галузі.