Культура безпеки

Пожежна безпека

Розмір шрифту

Скинути

Пожежна безпека – відсутність неприпустимого ризику виникнення і розвитку пожеж та пов’язаної з ними можливості завдання шкоди живим істотам, матеріальним цінностям і довкіллю.

Пожежна безпека об’єктів ДП «НАЕК «Енергоатом» забезпечується шляхом реалізації принципу глибокоешелонованого протипожежного захисту, спрямованого на попередження пожеж, своєчасне виявлення пожежі та її ліквідацію в найкоротші строки з мінімальними втратами.

Основними завданнями відокремлених підрозділів Компанії у забезпеченні їх протипожежного захисту є проведення організаційних, технічних та інших заходів, спрямованих на попередження пожеж, забезпечення безпеки людей, зниження можливих матеріальних збитків та зменшення негативних екологічних наслідків у випадках їх виникнення, створення умов для швидкого виклику пожежних підрозділів та успішного гасіння пожеж.

Згідно з Кодексом цивільного захисту в ДП «НАЕК «Енергоатом» функціонує служба пожежної безпеки, яка працює у тісній взаємодії з державними пожежно-рятувальними підрозділами, що охороняють АЕС та здійснюють цілодобове спостереження за станом пожежної безпеки.

Реалізація комплексу протипожежних заходів у відокремлених підрозділах Компанії дозволила різко скоротити кількість пожеж. 

Стан пожежної безпеки

У 2021 році у ДП НАЕК «Енергоатом» сталася одна пожежа.

30 листопада 2021 року о 07 годині 56 хв. на відкритому розподільчому пристрої 330 кВ ВП Южно-Українська АЕС сталась пожежа трансформатора стуму вимикача 330 кВ фази «В». Пожежу ліквідовано силами 27-ДПРЧ пожежно-рятувального загону з охорони ВП ЮУ АЕС. Причина пожежі- коротке замикання в трансформаторі струму. Прямого збитку станції не нанесено, внаслідок пожежі порушення меж безпечної експлуатації енергоблоків не було.

У 2020 році у ДП НАЕК «Енергоатом» сталася одна пожежа.

01 липня 2020 року о 00 год. 20 хв. в кабельному коробі ККБ-095 живлення технологічного обладнання гідротехнічних споруд бризкальних модулів ВП Запорізька АЕС сталось загорання силових та контрольних кабелів. Пожежу ліквідовано о 01 год. 07 хв. силами 31- ДПРЧ пожежно-рятувального загону з охорони ВП ЗАЕС та м. Енергодар. Причина пожежі - коротке замикання в силовому кабелі. Прямих збитків пожежею станції не нанесено, внаслідок пожежі порушення меж безпечної експлуатації енергоблоків не було.

У 2019 році у ДП НАЕК «Енергоатом» сталася одна пожежа.

29 квітня 2019 року о 21 год.04 хв. виникла пожежа автотрансформатора 7АТ зв'язку на відкритому розподільчому пристрої 330/110 кВ проммайданчика ВП «Рівненська АЕС». Внаслідок замикання на землю фази «А» автотрансформатора відбулась його розгерметизація з викидом мастила та загорянням. Пожежу ліквідовано о 22 год. 07 хв. силами 22-ДПРЧ державного пожежно-рятувального загону з охорони ВП РАЕС. Прямий збиток становить 763,627 тис. грн. Безпосередньою причиною пожежі став пробій центральної труби високовольтного вводу 330 кВ фази «А» 7АТ на його фланець з виникненням однофазного короткого замикання на «землю». Внаслідок пожежі порушення меж безпечної експлуатації енергоблоків не було.

У 2018 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2017 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2016 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2015 році у ДП НАЕК "Енергоатом" сталася одна пожежа.

15 січня 2015 року о 22 год. 03 хв. відбулося відключення автотрансформатора зв’язку енергосистеми 330/150 кВ 1АТ ЮУАЕС дією електричного захисту з виникненням пожежі. О 23 год. 42 хв. 15 січня 2015 року пожежу було ліквідовано силами державного пожежно-рятувального загону №1 м. Южноукраїнська з застосуванням спецтехніки. Причиною аварійного відключення автотрансформатора стало коротке замикання. Причиною пожежі стала розгерметизація основного масляного бака автотрансформатора. Системи електричного захисту та аварійного пожежогасіння спрацювали у відповідності з проєктними алгоритмами. Дії персоналу з ліквідації порушення були правильними. Це порушення не вплинуло на роботу енергоблоків ЮУАЕС. Відключення споживачів не було. Радіаційний стан на АЕС не зазнав змін.

У 2014 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2013 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2012 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2011 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2010 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2009 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2008 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2007 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.